Życie na niby

Czasem czujemy, że życie przecieka nam przez palce. I niekoniecznie chodzi o moment, gdy wszystko, co dotychczas mieliśmy – bądź przynajmniej wydawało się nam, że mamy – odchodzi, znika. Czasem jest tak, że mamy wszystko a jakbyśmy nic nie mieli. Już chwyciliśmy Boga za piętę, ale po chwili namysłu okazuje się, że ów Bóg to chyba jednak jakiś taki na niby.

Celem życia jest szczęście. Szukamy go na wszelkie możliwe sposoby. Jedni je odnajdują, inni nie. Ci pierwsi są tymi, którzy nigdy nie stracili nadziei, że może kiedyś im się w końcu uda. Drugich zaś można by porównać do dzieci, które interesuje wszystko poza tym, co w tym momencie faktycznie powinno. Łatwo nam znaleźć zajęcie, które pozwala choć na chwilę nie pamiętać, nie ma jednak takiego, które pozwoliłoby zapomnieć.

Można uciekać przed swoim życiem i szczęściem. Jest bardzo dużo dróg, które nie są nam pisane. Na których nikt nas nie woła i nikt na nas nie czeka. A jednak próbujemy, licząc że może będzie łatwiej i szybciej. Niestety, nie ma szczęścia na skróty. Ostatecznie, jak powiedział William Wallace w filmie Braveheart, każdy umiera – nie każdy jednak naprawdę żyje…

Bez względu na to, gdzie w danej chwili jesteś, możesz być pewny, że możesz być naprawdę szczęśliwy! Nie na chwilę, godzinę, tydzień, miesiąc, ale już tak na stałe! Spełnienie. Dla każdego jest czymś innym, dlatego nie licz na podpowiedzi życzliwych. Łatwo zbłądzić, idąc czyjąś drogą.

Uwierz w siebie, a serce pokieruje cię tam, gdzie potrzeba. Nawet jeżeli będzie to trwało dłużej niż w tym momencie zakładasz, w końcu dojdziesz tam, gdzie naprawdę chcesz.

Jedna odpowiedź do “Życie na niby”

  1. Witam
    Bardzo dużo prawdy, nadziei. Jeśli tak mówisz z ambony to na pewno masz mnóstwo uważnych słuchaczy. Te napisane przez ciebie słowa to jak telegraficzny skrót sztandarowych pozycji Demelo „Wezwanie do miłości” i „Przebudzenie”.
    Szczerze kibicuje i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *