Ciągle działa

On chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać… W czasie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu w seminaryjnej kaplicy, człowiek jest często tak zmęczony, że klęczy i jednocześnie niemal zasypia. Zamiast modlitwy, rozmowy z Tym, który wyszedł z tabernakulum by wysłuchać szeptanych próśb, błagań, podziękowań, zastanawia się co będzie robił jutro, co będzie robił, gdy wreszcie wyjdzie z kaplicy i wróci do szarej codzienności. Wydawałoby się, że taka modlitwa nie ma sensu, bo omija szerokim łukiem tego Kogoś, który wciąż patrzy, patrzy, ale jakby nie widział. Ale On jest…

Podczas jednej z adoracji modliłem się o pomoc dla jednej z bliskich mi osób. Była to modlitwa prosta, przepełniona różnego rodzaju rozproszeniami. Modliłem się i jednocześnie miałem świadomość, że moje prośby nie zostaną wysłuchane, ale wolałem spełnić ten „rytuał”, żeby móc spokojnie zasnąć. Gdzieś głęboko była jednak cicha nadzieja, że może jednak… Następnego dnia, to co niemożliwe okazało się możliwe i spełniło się. Ta osoba nie kryła łez, możliwe, że to co się stało odmieniło jej życie, pomogło podjąć decyzję. Czułem wtedy ogromną radość. Ten Ktoś był wtedy ze mną na adoracji i słuchał. Cierpliwie słuchał moich narzekań, smutków… i modlitwy.

Modlitwa prosta, przepełniona wewnętrznym zmaganiem z samym sobą, ze swoimi ograniczeniami, słabościami była tym westchnieniem, w które ten Ktoś postanowił wejść. Tak jak kiedyś wybrał żłób w Betlejem, tak tamtego wieczoru wybrał moje myśli. Nie przestraszył się mojej grzeszności, nie bał się dotknąć wielu chorych miejsc mojego ciała. Dziękowałem mu za to i chyba zawsze już będę dziękował. Dziękuję, że przyszedł wtedy, gdy myślałem już, że ten kawałek chleba schowany za szybką monstrancji to tylko chleb, że On jest, ale tu Go nie ma.  Po co miałby przychodzić do człowieka, który ledwie klęczy i tylko czeka kiedy będzie mógł położyć się spać. A jednak znowu mnie zaskoczył- On nie tylko jest, On Jest… Bądź uwielbiony!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *